חדשות

  רוצה לפרסם ? צור קשר

  הדור הבא-מתיאוריה לפרקטיקה

                                           נכתב ע"י גלעד אופיר - יו"ר ההתאגדות.


  מעבר להישגים המדהימים של שתי הנבחרות הצעירות באליפות העולם, רציתי לשתף אתכם בתהליך הכשרת הצעירים של ההתאגדות וכמובן להגיד תודה לאנשים שאחראים לקסם וראויים לכל שבח.

   

  נהוג לומר שלהצלחה אבות רבים (ולא פחות אימהות) אבל (גם) הפעם זהו באמת המצב.

  על מנת להעמיד נבחרת צעירים מיומנת וסגל צעירים מתחדש, ההתאגדות הישראלית לברידג' מובילה תהליך ארוך שמתבצע (ומשתפר) לאורך שנים ומתברך בדם חדש ובהישגים מופלאים בכל שנה ושנה.

   

  פרויקט פיתוח השחקנים הצעירים בישראל מתבסס על מספר שלבים המשתלבים זה בזה ומאפשר לשחקנים להתפתח בקצב הנכון, להגיע לבשלות וחשוב יותר מהכול, לאהוב את המשחק. על הפרויקט אמונה ועדת צעירים, ועדה של מתנדבים, שמשקיעה שעות על גבי שעות בעיצוב פני ברידג' הצעירים בארץ, קידומו, והפעלת מסגרות אימון מרובות אשר מאפשרות לנו להגיע להישגים בלתי נתפסים, פעם אחר פעם.

   

  יו"ר הועדה הוא מיכה מרק וחבריה: רמי בלס, מיכאל בריפמן, אלירן ארגלזי, קרנאור גרינשטיין. כבדרך קבע משתתפים בוועדה: איתן לוי, דוד בירמן, מושיקו מיוחס ולאחרונה הצטרפו גם אדוארד ויטנברג וחורחה שרו.

   

  כשמסתכלים על אלופת העולם הטרייה עד גיל 16, ניתן למצוא 6 ילדים שעברו את התהליך במלואו - לימודים במסגרת בתי הספר / חוג לצעירים, המשך לפרויקט פסגה - אימונים חודשיים לצעירים בולטים, קפיצת מדרגה לאימונים עם מאמן הנבחרת, צליחת משחקי המבחן וקבלת מעמד של חבר נבחרת ישראל!

   

  ארבעת השחקנים מהצפון (גל, ניר, שחר, גלעד) למדו ברידג' אצל המורה עומר זך, אביב למד אצל מושיקו מיוחס ותומר למד אצל אלירן ארגלזי.

  הלימודים נערכו במסגרת פרויקט בתי הספר, פרויקט שבמסגרתו מלמדת ההתאגדות הישראלית לברידג' כ-800 עד 1000 תלמידים מידי שנה ברחבי הארץ! את הפרויקט החלה בזמנו חנה שזיפי כאשר לפני מספר שנים אוריה מאיר הובילה את הפרויקט ולאחר מכן לקח את המושכות מושיקו מיוחס. אוסיף כי במסגרת הפרויקט פועלים מורים רבים שמכשירים פרחי ברידג' צעירים ועל כך מגיעה להם תודה גדולה.

   

  בנקודה זו המשיכו הילדים לפרויקט פסגה והמשיכו להתקדם באימונים חד חודשיים עם המאמן מושיקו מיוחס. יש לציין כי קיימת מסגרת פסגה גם לכישרונות מתחילים יותר עליה אחראית עדי אסולין. במקביל שיחקו הילדים עם שחקנים בכירים ברחבי הארץ שאימצו אותם אל ליבם. לאחר מכן, עברו הילדים להתאמן במשותף איתי עם מושיקו. האימונים שילבו מפגשים פרונטליים ואימוני אינטרנט (כלי מצוין למעוניינים!).

   

  לנסיעה יצאנו, ששת השחקנים ואנוכי כאשר ליווה אותנו דני לונשטיין ששימש כמנהל לוגיסטי (לכלל המשלחת) ואחראי מוטיבציה ;) ודאג שהכל יתפקד כשורה.

  אם נסתכל על הנבחרת הצעירה עד גיל 20 (אורן, אסף, עילי, שחף, עמי ואמיר), גם כאן חלק משחקני הנבחרת הם יוצאי פרויקט בתי הספר כאשר אותם אימן המאמן האגדי (והנצחי) דוד בירמן. השחקנים השקיעו רבות באימונים ואף התאמנו בנוסף עם אלדד גינוסר. הקבוצה הפגינה יכולת מנטלית גבוהה ועל אף ההדחה הכואבת השיגו הישג נפלא והיו ראויים להרבה יותר. עם הנבחרת נסע כקפטן אלון לזר, שחקן צעיר בינלאומי בעברו, עבורו זו הייתה חוויה ראשונה בתפקיד זה. אלון ביצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר ואין ספק שעתידו (ועתידנו) עוד לפניו.

   

  כולנו יודעים שעל מנת שנסיעה תהיה מוצלחת, השחקנים צריכים לקבל את כל התנאים הנחוצים לכך. על כל האופרציה הזו אחראים אוריה מאיר (מנכ"ל ההתאגדות), אילן שזיפי (רמ"ד תחרויות) וצוות המשרד. שאפו גדול.

   

  ברצוני להודות לחבריי להנהלה שהינם שותפים מלאים לדרך ומשקיעים המון מחשבה וזמן על מנת להוביל את פעילות ההתאגדות קדימה ואת ברידג' הצעירים בפרט: מיכה מרק (קפטן ספורטיבי ארצי), ראובן בשביץ (גזבר), רעיה גרינשטיין ואורית מורן.

  תודה גדולה למודי קניגסברג (נשיא ההתאגדות) שעוזר לנו המון עם חשיפה לתקשורת, למיכה עמית ומוטי פז (סגן נשיא), לגדי רוזמרין שמסייע בתחומי הגרפיקה והפלקטים שמפארים את בית ההתאגדות וכמובן לאיתן לוי, נשיא ההתאגדות לשעבר, שמשקיע לא מעט בקידום הצעירים בזירה האירופאית והעולמית.

   

  וזהו בעצם. אם שכחתי מישהו, מתנצל כמובן :) אבל מה שבטוח, תודה ענקית ל-6,000 חברי ההתאגדות, שתומכים, מעודדים ובעצם מאפשרים לכל הקסם הצעיר הזה לקרות. תודה!

  אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לאפשר לאתר לפעול כהלכה. למידע נוסף קראו את מדיניות העוגיות באתר