חדשות

  רוצה לפרסם ? צור קשר

  פעילות לקידום הברידג'

  התאגדות הברידג' הישראלית, משקיעה מאמצים רבים ומשאבים לא מעטים, בקידום הברידג' בקרב אוכלוסיות וקהלים שונים. במסגרת זו ההתאגדות מקיימת מספר פרויקטים ייעודיים כגון:


  קורסים למתחילים - פרויקט "מבט לעתיד" מטרות פרויקט "מבט לעתיד" הן לפתח ולקדם את הברידג' בארץ וזאת על ידי הגדלת היצע הקורסים למתחילים הניתנים בסניפי ההתאגדות ברחבי הארץ, בסבסוד ההתאגדות, על מנת לאפשר לתלמיד להנות מקורס במחיר מוזל. 


  ברידג' לילדים ונוער - פרויקט "הדור הבא" ילד מחזיק קלפים

  ילדים הנחשפים לברידג', מגיעים להישגים מרשימים בזמן קצר בהרבה מזה של המבוגרים ותוך כדי כך, גם לומדים לתקשר זה עם זה בדרך טובה ומתורבתת יותר ומפתחים מיומנויות של חשיבה, זיכרון, תכנון וריכוז.

  ועדת החינוך של האו"ם (Unesco), הכריזה על משחק הברידג' כעל המשחק החינוכי הטוב ביותר, ומכירה בו כמקצוע אותו ניתן ללמד בכל הרמות.

  התאגדות הברידג' הישראלית מקפידה לקדם את הברידג' בקרב האוכלוסייה הצעירה, במסגרת פרויקט "הדור הבא", בשיתוף עם עיריות, בתי ספר, התאחדות איל"ת ומנהל הספורט.

  מסגרות הלימוד בישראל המאפשרות לילדים ללמוד ברידג' הן:

  • דרך בתי הספר (באמצעות שיעורי בחירה / העשרה / קרן קר"ב / תל"ן).
  • בחלק מסניפי ההתאגדות , בהם מתקיימים קורסים לילדים.

  קידום כשרונות צעירים - פרויקט "פסגה" 

  אלדד גינוסר באימון פסגה.

  ההתאגדות הישראלית לברידג' משקיעה רבות באיתור כשרונות צעירים,  במטרה לשלבם בסגל נבחרת "בתי הספר" של ישראל , המייצגת את ישראל  באליפויות אירופה ובאליפויות עולם.

  את צעדיהם הראשונים עושים התלמידים הצעירים בשיעורי ברידג' בבתי הספר (במסגרת פרויקט "הדור הבא").  

  תלמידים צעירים המתגלים כמוכשרים במיוחד, מאותרים ומופנים לאימונים מתקדמים, במסגרת פרוייקט "פסגה", שהחל לפעול בשנת 2011 ומהווה כאמור, קרש קפיצה להשתלבות עתידית בנבחרות ישראל הצעירות.

  עשרות בני נוער מכל רחבי הארץ, מגיעים אחת לחודש לאימון מרוכז של כ-3 שעות, בו הם לומדים, מתרגלים ומנתחים את המשחקים ששוחקו במסגרת האימון. 

  הפרוייקט מלווה ומפוקח ע"י ועדת צעירים והאימונים ניתנים ע"י מאמנים שהינם שחקני ברידג' מקצועיים, עתירי הישגים הן בברידג' הישראלי והן בברידג' העולמי.

  חלק מתלמידי "פסגה" כבר שולבו בסגל נבחרת בתי הספר של ישראל, שזכתה בשנת 2011 בסגנות אליפות אירופה


  קידום נשים בברידג' - פרויקט "ונוס"  - ההתאגדות הישראלית לברידג' שמה לה למטרה לקדם ולטפח את הנשים בברידג', ע"י קיום קורסים לנשים מדרגת אמן זהב ומעלה. הקורס מתקיים אחת לחודש בבית ההתאגדות ברעננה. 


  קידום שחקנים בכירים - פרויקט "אטלס" - ההתאגדות הישראלית לברידג' מאפשרת לשחקנים בכירים, מדרגת רב אמן ומעלה, להתעדכן בהתפתחויות בברידג' העולמי באמצעות קיום קורסים המועברים אחת לחודש גם במרכז (בית ההתאגדות ברעננה) וגם בצפון (במועדון חיפה כרמל).


  קידום מורים לברידג' - מורי הברידג' הם חוד החנית בהפצת הברידג' ברחבי הארץ. קורסים להכשרת מורים לברידג', נערכים פעם עד פעמיים בשנה ועל מנת לקבל את ההסמכה יש לגשת לבחינה של ההתאגדות הישראלית לברידג'.  כמו כן, ההתאגדות מקיימת מספר ימי עיון בשנה ובקרוב יפתח גם קורס ייעודי להוראת ברידג' לילדים.


  קידום מנהלי תחרויות  - אחת לשנה נערך קורס להכשרת מנהלי תחרויות בהנחייתו של אילן שזיפי שהינו ראש מדור תחרויות בהתאגדות הישראלית לברידג'.  על מנת להיות מוסמך כמנהל תחרויות יש לגשת לבחינה מטעם ההתאגדות.  אחת לתקופה, מקיימת ההתאגדות מבחני הסמכה המאפשרים למנהלי התחרויות להתקדם בסולם הדרגות ולהפוך למנהלי תחרויות בכירים. דרגות מנהלי התחרויות הן:

  • דרגה 1 - מנהל תחרויות במועדון.
  • דרגה 2 - מנהל תחרות. 
  • דרגה 3 - מנהל תחרות מוסמך.
  • דרגה 4 - מנהל תחרות בכיר.
  • דרגה 5 - מנהל תחרות ארצי בכיר.

  לרשימת מנהלי התחרויות לחצו כאן.

  אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לאפשר לאתר לפעול כהלכה. למידע נוסף קראו את מדיניות העוגיות באתר