הודעות

  רוצה לפרסם ? צור קשר

  הצצה לפרויקט ''הדור הבא''

  מושיקו מיוחס, רכז הפרויקט בראיון מיוחד על התפתחות הברידג' בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ,  על ההצלחה הבינלאומית המזהירה בגילאים הצעירים ועד לשאיפה לגידול משמעותי במספר השחקנים והשחקניות. "הענף צובר תאוצה בקצב מרשים''.

   

  על מנת לתהות על קנקנו של

  ענף הברידג' בגילאים הצעירים, אנחנו מציגים לפניכם ראיון מרתק עם מושיקו מיוחס,

  לשעבר חבר נבחרת ישראל הצעירה ומי שנחשב לאחד מהשחקנים המובילים כיום בארץ (שותף למספר זכיות נבחרת ישראל באליפויות עולם ואירופה לצעירים, שימש כקפטן הנבחרת ושחקן מוביל בתחרויות מקומיות ובינלאומיות).

   


  על אף גילו הצעיר יחסית, מיוחס (27)

  מחזיק כאמור ברזומה מרשים כשחקן ברידג' עתיר ניסיון, ומשמש כיום כרכז פרויקט

  ''הדור הבא'' של ההתאגדות.

  למעשה, התפוח לא נפל רחוק מהעץ עבור מיוחס, שכן אביו יעקב הינו מחלוצי הברידג' בישראל. תוסיפו לכך שיעור ברידג' לבחירה שהוצע למושיקו במסגרת בית הספר היסודי והתחברות לענף והרי לכם סיפור אהבה של ממש.

   

  "כאחד שעוסק בברידג' מזה קרוב ל-20 שנה, ברגע ששמעתי על כך שההתאגדות מחפשת רכז לפרויקט צעירים בבתי הספר, מיד קפצתי על המציאה", משחזר בערגה מי שהחל את דרכו בענף בגיל 9 במועדון הברידג' המקומי בנס-ציונה. "נזכרתי כמה המשחק הזה נתן לי ברמה האישית ופיתח אותי. היה לי חשוב לתרום הפעם בחזרה. נושא הצעירים והתפתחות הברידג' בישראל יקרים לי מאוד. אני מאושר שניתנה לי הזכות להיות חלק ממנו ולהוביל שחקנים צעירים נוספים שהופכים את המשחק לדרך חיים''.


  מהו הערך המוסף הטמון בברידג' על פני ענפי ספורט אחרים?
  ''ברידג' עבורי ועבור רבים אחרים הוא עולם ומלואו. האתגר המחשבתי והתקשורתי הנדרש מהספורטאים הוא גבוה ביחס לענפים אחרים לטעמי. אני אוהב את עצם העובדה בה המשחק מתבטא בכל הרבדים – בפן האישי בהפגנת יכולות אישיות גבוהות, בפן הזוגי הוא מצריך יכולת תקשורת טובה עם בן או בת הזוג וכן בפן הקבוצתי – היכולת לשתף פעולה עם חברי הקבוצה. בנוסף, בברידג' בניגוד לענפי ספורט אחרים, אין פערי גיל או מין. כך יוצא שילד או ילדה צעירים יכולים לשחק ולשתף פעולה עם אלופי עולם ועם שחקנים בכל טווח הגילאים והרמות. למעשה, בזכות הברידג' נחשפתי להרבה מאוד חברים בארץ (כולל במקומות לא שגרתיים) ובחו''ל. זה מבחינתי יתרון אדיר שיש לברידג' וכזה אשר הופך אותו ליחיד ומיוחד''.


  מהי חשיבות פרויקט ''הדור הבא'' להתפתחות הברידג' במחוזותינו?
  ''מדובר באחד הפרויקטים הגדולים של ההתאגדות מאז היווסדה שנועד להפיץ את בשורת הברידג' בקרב ילדים ובני נוער. בעזרת הפרויקט אנחנו שואפים להעלים סטיגמות המזוהות עם המשחק, לרבות 'משחק למבוגרים/פנסיונרים', 'משחק מזל' ועוד. אנחנו מגיעים לבתי ספר בכל הארץ מצפון ועד דרום (כולל רמת ישי, חיפה, עמק יזרעאל, נצרת, פתח תקווה, תל-אביב, רמת גן, ירושלים אילת, אשקלון ועוד) ומצליחים לחצות גבולות דרך המשחק. הברידג' מקרב לבבות בין יהודים, ערבים, דתיים, חילוניים, בנים, בנות. זה דבר נפלא שעושה טוב על הנשמה. בנוסף, במסגרת הפרויקט מתקיים איתור נרחב אחר כישרונות צעירים אותם אנו מאמנים לקראת השתלבות בנבחרות הצעירות של ישראל. ניתן לראות כבר היום שהפרויקט קוצר פירות, שכן הנבחרות הצעירות של ישראל נמצאות בצמרת הברידג' העולמי ומגיעות להישגים על בסיס קבוע בשנים האחרונות''.

   

  הברידג' הישראלי – לאן מועדות פניו בשנים הקרובות?
  "הברידג' בישראל מתפתח בצורה מרשימה. יש עלייה משמעותית בכמות השחקנים ואני צופה שהמגמה הזו תלך ותגבר בזכות הפעילויות השוטפות של ההתאגדות והחשיפה המתמשכת לענף. מעבר לכך, הרבה מאוד אנשים מבינים את התרומה שיש למשחק הברידג' להתפתחות בגילאים הצעירים, לפיתוח המחשבה ויכולות חברתיות. גם עבור הקהל המבוגר יותר, מי שרוצה לדאוג לעצמו לבריאות טובה, אני מציע לו לשחק ברידג'. הוכח שהמשחק הזה שומר את המוח בריא, צעיר, פעיל ואפילו דוחה מחלות כמו אלצהיימר, דמנציה ומחדד את הזיכרון".


  עם פתיחתה של שנה אזרחית חדשה – מהן השאיפות המרכזיות של ההתאגדות, בדגש על הדור הצעיר?
  "המטרה היא להמשיך ולהפיץ את משחק הברידג' ולהגיע עימו לכמה שיותר ערים ובתי ספר ברחבי הארץ. במקביל, נמשיך בפעילות מאומצת לאיתור כישרונות צעירים ולהגדלת מעגל שחקני הברידג''.