הפורומים של ההתאגדות הישראלית לברידג'

ברוכים הבאים לפורום חוקים ותקנונים.

9 תגובות
חזור לראש הדף
היו הראשונים לפרסם נושא לדיון.
חזור לראש הדף
יש לי שאלה בנוגע לחוק
בתחרות האחרונה היה המקרה הבא:
היריב משמאלי היה הדילר ופתח ב 1sp.
שותפי אמר פאס.
היריב מימיני (השותף של פותח המכרז ) הכריז פאס ותוך כדי שאני חושב (בידי יש יד לפתיחת 1nt) היריב מימיני אומר "לא שמתי לב שהשותף שלי הכריז"
מה החוק קובע במיקרה זה..
תודה על תשובתכם
שלמה
חזור לראש הדף
יש לי שאלה בנוגע לחוק
בתחרות האחרונה היה המקרה הבא:
היריב משמאלי היה הדילר ופתח ב 1sp.
שותפי אמר פאס.
היריב מימיני (השותף של פותח המכרז ) הכריז פאס ותוך כדי שאני חושב (בידי יש יד לפתיחת 1nt) היריב מימיני אומר "לא שמתי לב שהשותף שלי הכריז"
מה החוק קובע במיקרה זה..
תודה על תשובתכם
שלמה
חזור לראש הדף

שאלתי מופנית למנהלי התחרויות הבכירים - הועברה הנחייה לכל מנהלי התחרויות שמחייבת השארת ההכרזות פתוחות על השולחן עד להובלת קלף ראשון. שאלתי מדוע אין כל איזכור לדרישה הזאת בספר החוקים וגם לא בתקנות המסומנות במגן דויד ואם אני טועה אשמח לקבל הכוונה היכן זה נמצא בספר החוקים?

חזור לראש הדף

לשמואל קרמר,

חוקי הברידג' מורכבים מחוקים ומתקנונים. בחוק אין כל איזכור כיצד יש להשתמש בכרטיסי ההכרזה, ההוראות האלו מופיעות בתקנון "שימוש בתיבות ההכרזה" שהוא תקנון ישראלי, לתקנון זה נוספה בשנה האחרונה דרישה להשארת כרטיסי ההכרזה על השולחן עד לחשיפת קלף ההובלה, ההגיון מאחורי דרישה זו הוא לחסוך את הצורך בשיחזור המכרז.

אילן שזיפי

חזור לראש הדף

לשלמה שורצמן,

קודם כל (וזה קבוע בחוק) עליך לקרא למנהל התחרות, המנהל לא אמור להרשות ליריב מימינך לשנות את הפאס אלא אם אתה תסכים, כמו כן יודיע ליריב משמאלך כי המידע שהתקבל משותפו ("לא ראיתי שפתחת") הינו מידע אסור.

אילן שזיפי

חזור לראש הדף

סעיף 70.ג מפרט את שלושת התנאים המצטברים שעם מילויים יכול מנהל התחרות לשלול לקיחה ממי שביצע תביעה לא מספקת ופתח את קלפיו מבלי לציין שהוא מושך שליטים.

האם תוכלו לפרט איך מפרשים את המונח "משחק רגיל" אשר מופיע בסעיף ג. הדבר היחיד שנאמר בקשר לזה שמדובר גם במשחק רשלני לכאורה.

במיוחד במקרה שהמגן מחזיק שליט ובצידו חוסר .האם ניתן לחייב את המבצע לשחק את סדרת החוסר כדי שהמגן יחתוך למרות שזהו מהלך לא הגיוני? ובכללי ,האם ניתן לחייב את המבצע לשחק משחק לא הגיוני בטענה שהדבר נכלל במונח "משחק רגיל"?

חזור לראש הדף

לעמי טיקולסקי,

כן !!!, אפשר להניח שאם מי שביצע תביעה, ולא הזכיר שיש שליט/ים וגם יש סבירות שלא היה מודע, ושניתן להפסיד לקיחה לשליט הזה במשחק רגיל שכולל משחק נחות או בלתי זהיר, מבחינת המבצע אין הבדל מה ישחק קודם אם הכל גבוה, ולכן ניתן להניח שיש סבירות שישחק קודם סדרה שהיריב יכול לחתוך,

בקיצור, מותר לעשות תביעה, אם מסבירים הכל, אבל לא כדאי, כי זה נועד לחיסכון בזמן ובדרך כלל זה גם לא חוסך זמן ולפעמים גם עולה בלקיחה/לקיחות

אילן שזיפי


חזור לראש הדף
שלום
להלן תיאור הכרזה
דרום- 1 קלאב, מערב- 1 הארט, צפון- 1 ספייד
איזה הודעות ו/או התראות אמורות להיות מושמעות על ידי מי מהצדדים במהלך המתואר?