הפורומים של ההתאגדות הישראלית לברידג'

בעיית הכרזה

7 תגובות
חזור לראש הדף
יש לי יד AQ10XXXX בהארט, jxxxx בספייד וסינגלטון קלאב. לפי השיטה שלנו פתיחה של 2 ספייד מראה או 6 ספיידים או שתי סדרות של 5-5 בספייד ובצבע נוסף. פתיחה של 2 הארט מראה או 6 הארטים או 5-5 בהארט ובמיינור. אם הפרטנר רוצה לדעת את היד שלי הוא יכול לשאול 2NT.
היד הזאת לא מתאימה לאף קונבנציה שלנו ולבסוף החלטתי לפתוח 2 הארט ואיך שהוא אולי אצליח להראות גם את הספיידים שלי. הבעייה היא שהפרטנר ישר שאל 4NT ולאחר 5D שמראה 1 או 4 מתוך 5 הוא ישר הכריז 6NT
מה דעתכם. האם להכריז פאס?
חזור לראש הדף

שלום

לפי דעתי יש כאן 2 אפשרויות(לא מסרת נתונים לגבי פגיעות)

1.פאס

2יש לך 29 נקודות zar פתח 1H

דוריאן

חזור לראש הדף
שלם,
הכי סביר ביד הזו להתעלם מסדרת הספייד ולפתוח אותה 3H או 4H בהתאם לפגיעות. אפשרות אחרת שעשויה להצליח לפעמים היא לפתוח פאס.
2H לא משקף את רמת ההתקפיות של היד ולכן אתה מוצא את עצמך לא יודע מה לעשות על 6NT.
1H לא מתאים, אתה כנראה תאלץ להכריז פעם נוספת בגובה רב דבר שיראה יד ארוכה באהרט אבל עם יותר נקודות.
חזור לראש הדף

תודה לכם.

לאחר שקראתי את תגובותיכם ולאחר התייעצות נוספת, לא בפורום, הגעתי למסקנה שהכי טוב היה לפתוח בפאס. במידה והשותף יכריז אוכל בדרך כלל להראות לו את שני הצבעים ובמידה ולא יכריז אצטרך לנסות ולהפריע ליריבים כמה שניתן.

כנראה שגם פתיחה של 1 הארט עדיפה על פתיחה חלשה של 2 או 3 הארט כיוון שאז אין כמעט סיכוי למצוא התאמה בספייד, אם קיימת.

חזור לראש הדף

דרך אגב, היד של השותף היתה:

AQ

KX

AKQXXX

KXX

לדעתי הוא היה צריך ללכת לאט, להכריז 3 דימונד וכך איך שהוא היתה לי הזדמנות לתאר את ידי טוב יותר.

בסופו של דבר, לאחר שניסיתי בכח להראות את הספיידים שלי הגענו לחוזה של 7NT שכמובן נפל פעם אחת, למרות יציאה בהארט וזאת, למרות שה K ספייד "ישב", כיוון שהמגן בדרום (אני במערב) ישב עם J רביעי בדימונד.

חזור לראש הדף

אביב, שלום

כפי שנאמר מצב הפגיעות הוא נתון משמעותי.

ללא קשר למצב הפגיעות, אני פותח יד כזאת ב-Pass. אולי השותף יכריז (או יראה) אורך באחת מסדרות המייג'ור. בכל מקרה אספיק להתערב בסדרת ההארט בגובה 3 או 4 אם יתברר שלשותף יד חלשה והוא הכריז Pass.

לגבי פתיחה של 1 הארט. לא חוקי לפתוח בגובה 1 בפחות מ-8 נקודות. אתה מוזמן לקרוא את הפוסט שלי: כולם ספרו עד שש http://avirosenthalbr.blogspot.co.il/2013/08/6.html (פתחתי בגובה 1 עם 6 נקודות) ואת ההערה של אילן שזיפי לפוסט.

חזור לראש הדף

שלום

wbf קבע את חוק ה18 לכן 1h היא פתיחה חוקית

אבי במקרה שציינת בו פתחת 1sp מספר הנקודות הוא 17 לכן הפתיחה אינה חוקית

למרות זאת אפשר לפתוח 1sp אך זה יהיה psych ואם אתה עושה זאת לעתים קרובות 

על השותף לתת alert

דוריאן