הפורומים של ההתאגדות הישראלית לברידג'

הודעות הנכתבו על ידי עמירם מרקוס

3 נושאים, 9 הודעות
חוקים ותקנונים של הברידג' » תקנון הענקת נקודות אמן לקבוצות הנוטלות חלק בגביע המדינה 2014
חזור לראש הדף
באתר ישנה הודעה מפורטת לגבי מנהלות הרישום וסדר המשחקים של גביע המדינה 2014. ישנה שם גם התיחסות לנספח ב' שבו מפורטות נקודות האמן שתוענקנה לקבוצות הן עבור ניצחונות בשלבים השונים והן עבור המיקום הסופי . משום-מה אין נספח זה מצורף להודעה שבאתר. השקיפות מחייבת הוספתו - גם אם זה יקרה אחרי תום שלב המוקדמות :-)
כללי » זקוקים לעזרתכם (בעלי הזיכרון החד)
חזור לראש הדף
דבר נוסף: לפי ביולטין ההתאגדות העולמית משנת 2000 (הפניה: http://www.worldbridge.org/Repository/tourn/Maastricht.00/Bulletins/0828/page3.htm עמוד 3) ישראל לא שיחקה יחד עם הולנד, אלא זכתה במשותף איתה במדלית הארד: שתי הנבחרות הודחו בשלב חצי הגמר (למרות שבסיום המוקדמות ישראל הובילה את הטבלה), וכ"א מהן זכתה באד מכיוון שלא היתה אז התמודדות על המקום השלישי.
כללי » זקוקים לעזרתכם (בעלי הזיכרון החד)
חזור לראש הדף
הי אוריה,

צר לי שזכרוני החד, אמנם, לא מגיע עד לאותה אליפות. בכל מקרה, אנטוורפן היא בבלגיה :-)
אתר ההתאגדות » פסטיבל הברידג' 2014
חזור לראש הדף
מוזר שכחודשיים לפני פסטיבל הברידג' בתל-אביב, טרם פרסמה ההתאגדות באתרה את תוכנית המשחקים, דבר היכול לסיע בידי חבריה בהתארגנויות הנדרשות לקראת השתתפותם בתחרויות השונות: מציאת בני זוג וגיבוש חברי קבוצה, השתלבות בתוכנית עבודה ולקיחת ימי-חופש ממקום העבודה, תוכנית לינה למגיעים מרחוק, וכו'. מוזרה לא פחות העובדה שלמרות שהפסטיבל השנה יימשך רק כשבוע, כקודמו בשנה שעברה, טוענת ההתאגדות באתרה שהפסטיבל נמשך 10 ימים :-)
אתר ההתאגדות » פעילות אתר ההתאגדות
חזור לראש הדף
שרון נגע קלות בבעית "פיצול האישיות" הקיימת אצל חברי ההתאגדות בבואם להעלות דיונים בפורומים: יש 3 פלטפורמות טובות לכך, והשאלה הקיימת תמיד במי מהן לבחור: הוותיקה והיעילה תמיד היא פלטפורמת הדיונים באתר הפרטי של אילן שזיפי. לפני מספר קטן של שנים נפתחה קבוצה בפייסבוק, וגם שם מתקיימים דיונים שונים (למשל: אבי רוזנטל, המוזכר בדיון לעיל, מפרסם בקבוצה זו לינקים לבלוג המעניין שלו). והילד הצעיר מכולם - האתר המחודש של ההתאגדות, המארח אותי ברגע כתיבת שורות אלה.
כיצד מאחדים כוחות תחת אשר לפצלם? רעיון למישהו?

עמירם
אתר ההתאגדות » ארכיון התוצאות מהאתר הישן
חזור לראש הדף
אוריה שלום,

כמעט 3 חודשים חלפו מאז פרסם לוי את בקשתו, וטרם נמצאה הדרך לשלב את תוצאות העבר באתר החדש. מדוע?

אין מדובר דווקא במידע ספציפי, אלא הרצון להשוות לעיתים תכופות למדי הישגים נוכחיים להישגי העבר (כרגע מדובר בהשוואת תוצאות הליגות משנים עברו, אבל זה נכון גם לתחרויות סימולטניות ובקרוב מאד לתוצאות מהפסטיבלים ומאליפויות המדינה). נכון שהאתר הישן היה מיושן ולא ידידותי בעליל, והנוכחי ממש יפה ונעים לגלישה, אך תועלתו של החדש ירודה אם תכניו רדודים (במובן של "חסרי עומק היסטורי" ולא מכל בחינה עניינית אחרת של רדידות, וסליחה על השימוש בתואר זה בהעדר מתאים יותר).

בברכה,

עמירם מרקוס
חוקים ותקנונים של הברידג' » תקנון הענקת נקודות אמן בפסטיבל אילת
חזור לראש הדף
הי אוריה,

צר-לי שאני חולק עלייך. לדעתי אין זה נכון שההתאגדות פורשת חסותה על פסטיבל בינלאומי המאורגן כארוע פרטי (בהרשותה לו, למשל, לשאת את הלוגו שלה ולהעניק נקודות אמן מסוגים שונים), אך אינה מפרסמת את התקנון המוסכם עליה על-פיו יוענקו נקודות אמן אלה. אני יכול לפנות, כעצתך, לדוד בירמן, ואני משוכנע שהוא ישמח להשיב לי לשביעות רצוני. עדיין, אני חושב שעל ההתאגדות היה ליזום פרסום זה לטובת מאות / אלפי חבריה שיגדשו את אולמות המשחק באילת. הלוא בודאי ישנם עשרות, אם לא מאות, חברי התאגדות שתוהים כמוני ואין זה הגיוני שכ"א מהם יפנה ישירות לדוד בירמן לגבי זה. אני רק ניסיתי לשמש כפה לכל אלה לגבי נושא זה.
חוקים ותקנונים של הברידג' » תקנון הענקת נקודות אמן בפסטיבל אילת
חזור לראש הדף
פסטיבל הברידג' ה-19 באילת ("פסטיבל הים האדום"), גם אם מאורגן ע"י אנשים פרטיים, הינו ארוע בחסות ההתאגדות הישראלית לברידג': הוא מופיע בלוח הפעילות הארצית שמפרסם הקפטן הספורטיבי, וכותרת הדף הראשי של אתר הפסטיבל (http://www.bridgeredsea.com) נושאת שם ולוגו של ההתאגדות. לא מצאתי באתר הנ"ל ולא בשום מקום אחר תקנון המפרט את שיטת ההענקה של נקודות אמן בתחרויות השונות של הפסטיבל (וזאת בניגוד לפסטיבל תל-אביב, שם מתפרסמת מראש שיטת הענקת נ"א). אגב, רשימת הפרסים של התחרויות השונות כן מתפרסמת באתר פסטיבל אילת. היש סיבה להסתרת השיטה מעיני החברים? השאלה מופנית דווקא באתר ההתאגדות לקפטן הספורטיבי ולועדה להענקת נקודות אמן.
מורים והוראת ברידג' » ברוכים הבאים לפורום בנושא מורים והוראת ברידג'
חזור לראש הדף
שרול יקר,

נמנמת אכן אינה פיג'מה, שח-רחוק אינו טלפון, יעפת אינה ג'ט-לג, כתיתה אינה שניצל וכו' וכו'. הבעיה תהיה בעוד דור או שניים שהעברית לא תהיה אפילו ג'יבריש.

היתה זו פינתי: רגע של מענה לשרול. עכשיו אפשר להמשיך לשחק ברידג' (ולא גשר) להגיד "פאס" ולא "עבור", "רידאבל" ולא "כפל כפליים", וכמובן "ספייד" ולא "עלה", "קלאב" ולא "תלתן", רק אנא - הרשו לי לשמור את חיבתי לשפה העברית עמוק בתוך ה"הארט"